Támogató rendszerek és eszközök az élethosszig tartó tanuláshoz
Az élethosszig tartó tanulást számos európai és hazai eszköz segíti, ezek közül a képesítések átláthatóságát és összehasonlíthatóságát az Európai Képesítési Keretrendszer és a Magyar Képesítési Keretrendszer támogatja, amelyek több más képzéstámogató fejlesztéshez, irányvonalhoz is kapcsolódnak.Az élethosszig tartó tanulást számos európai és hazai eszköz segíti, ezek közül a képesítések átláthatóságát és összehasonlíthatóságát az Európai Képesítési Keretrendszer és a Magyar Képesítési Keretrendszer támogatja, amelyek több más képzéstámogató fejlesztéshez, irányvonalhoz is kapcsolódnak. A keretrendszerek a képzési és a munkaköri elvárásokhoz való eredményes alkalmazkodást is támogatják, így a már meglévő kompetenciák folyamatos megújítása vagy továbbfejlesztése során egyre inkább elismertethetők és összehasonlíthatók lesznek a tanulási eredmények. Az alábbiakban a téma jobb megértését szolgáló, ábrákkal is gazdagított mikrotanulmányokat ajánlunk az érdeklődők figyelmébe.
Dr. Farkas Éva: A validáció, a tanulási eredmények és a képesítések kapcsolata a mindennapi életben
A képesítések tanulásieredmény-szemléletű megközelítése és a validáció kulcsszerepet játszik az iskolán kívül szerzett kompetenciák értékelésében és elismertetésében, ami rugalmasabbá és méltányosabbá teheti az oktatási rendszert.
Dr. Farkas Éva: A mikrotanúsítványok jelentősége a készségek fejlesztésében
A mikrotanúsítványt adó képzések az egész életen át tartó tanulás új formáját jelentik, mivel rövidebbek és rugalmasabbak, mint a hagyományos oktatási és képzési programok, továbbá célzott módon segítik a felnőttek tanulását és az újonnan jelentkező munkaerőpiaci igényekhez illeszkedő szakmai fejlődését.